ahmetturkan.gen.tr

HAYATTAN DERSLER

  • Yazıtipi boyutunu arttır
  • Varsayılan yazıtipi boyutu
  • Yazıtipi boyutunu azaltır

VEDA HUTBESİ

e-Posta Yazdır PDF

Ey insanlar !

Sözümü iyi dinleyiniz! Bilmiyorum, belki bu seneden sonra sizinle burada ebedi olarak bir daha birleşemeyeceğim.
Ashabım!
Bugünleriniz nasıl mukaddes bir gün ise, bu aylarınız nasıl mukaddes bir ay ise, bu şehriniz (Mekke) nasıl mübarek bir şehir ise, canlarınız, mallarınız, namuslarınız da öyle mukaddestir; her türlü tecavüzden korunmuştur.

Son Güncelleme: Perşembe, 08 Mart 2012 08:39 Devamını oku...
 

ASKIDA EKMEK BULUNUR

e-Posta Yazdır PDF

Bu gün sabahleyin taze ekmek yeme ve hafif sabah yürüyüşü bahanesi ile yakınımızda bulunan fırına kadar gitmiştim. Ekmekleri aldıktan sonra para üzeri beklerken duvardaki yazı dikkatimi çekti.”ASKIDA EKMEK BULUNUR”. Aslında ne amaçla yazıldığını tahmin etmiştim, ama fırıncıdan duymak maksadı ile bunun ne manaya geldiğini sordum. Parası olmayanlar, fakirler ücretsiz olarak ekmek alabiliyorlar. Bu bir yardımlaşma sandığıdır. Bizden ekmek alanlar gönüllerinden ne koparsa 1-2, ekmek parası bırakırlar biz de onun karşılığında ekmek ayırıp ihtiyacı olanlara ücretsiz veririz dedi. Bu usul Osmanlıda yaygındı. Sonrada ekledi. Bunu Avrupa’da uyguluyorlar.

Son Güncelleme: Pazartesi, 05 Ekim 2009 14:01 Devamını oku...
 

Ameller niyete göre

e-Posta Yazdır PDF
Resûlullah Sallallahu Aleyhi Vessellem buyurdular ki:

"Ameller niyetlere göredir.

Herkese niyetine göre sevap verilir."

(Buharî)

---


Amellere, Allah katında değer kazandıran, ruh verip hayatlandıran niyetlerdir.

Rabbimiz, yapılan işin dış görüntüsüne, insanların onu değerlendiriş şekline bakmaz. O, işi yapan kişinin duygu ve niyetine bakar. İhlasına değer verir. Herkese de niyetine göre sevap yazar.

Bu sebeple, insan amelinde rıza-yı İlahîyi temel almalı; insanların beğenisini, takdirini, övgüsünü esas maksad yapmamalıdır.

İyi niyet ve ihlastan yoksun bir fiilin, amel ne kadar büyük ve faydalı olursa olsun, Allah katında hiçbir değeri yoktur.
Son Güncelleme: Salı, 15 Eylül 2009 13:01
 

SEDEF ÇİÇEĞİ

e-Posta Yazdır PDF

Mahkeme salonunda, seksenlerindeki yaşlı çiftin durumu içler acısıydı. Adam inatçı bakışlarla suskun, Nine'nin ağlamaktan iyice çukurlaşmış gözleri ve keskin çizgileriyle bıkkın bakışları süzüyordu etrafını... Ve hakimin tokmak sesiyle sustu uğultu ve tok sesiyle, sözü yaşlı kadına verdi, hakim...

 

"Anlat teyze neden boşanmak istiyorsun...?" Yaşlı kadın derin bir nefes çektikten sonra başörtüsüyle ağzını aralayıp, kısılmış sesiyle konuşmaya başladı:

 "Bu herif yetti gari, 50 yıldır bezdirdi hayattan..."

Son Güncelleme: Pazartesi, 05 Ekim 2009 13:59 Devamını oku...
 

İMAM HATİPLİLER BARA GİDERMİ

e-Posta Yazdır PDF

Radikal Gazetesi yazarı Nuray Mert’in 05.03.2009 tarih ve yukarıdaki başlıklı yazısını okuyunca hem bir cevap hem de Türkiye’de insanların standartlaştırılması üzerine bir şeyler yazmak istedim. Bizleri ve tüm kainatı yaratan Rabbimiz tek tip insan yaratmamıştır.

 “Ey insanlar! Biz sizi bir erkek ve bir dişiden (Âdem ve Havvâ’dan) yarattık. Sonra sizi tanışasınız diye soylara ve kabilelere ayırdık. Muhakkak ki ALLAH yanında en değerli ve üstün olanınız, en takvâlınız, O’ndan en çok korkanınızdır. Şüphesiz ALLAH (her şeyi) bilendir, (her şeyden) haberi olandır.” (49/Hucurât, 13)

Son Güncelleme: Çarşamba, 30 Eylül 2009 15:19 Devamını oku...
 


JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

REKLAMLAR

Web Site Tasarımı

Yönetim Panelli Website Tasarımlarınız için

0532 307 60 09

 

 

İSTATİSTİKLER

OS : Linux c
PHP : 5.3.28
MySQL : 5.5.57-cll
Zaman : 21:59
Ön bellekleme : Etkisizleştirildi
GZIP : Etkisizleştirildi
Üyeler : 72
İçerik : 810
Web Bağlantıları : 2
İçerik Tıklama Görünümü : 972374