ahmetturkan.gen.tr

HAYATTAN DERSLER

  • Yazıtipi boyutunu arttır
  • Varsayılan yazıtipi boyutu
  • Yazıtipi boyutunu azaltır

ORUÇ TUT SIHHAT BUL

e-Posta Yazdır PDF
Değerli dostlar...
Ramazan dolayısı ile oruç esnasında bazı sağlık sorunları yaşayanlar var.
Baş ağrısı, baldır,  ayak ağrısı, kulak çınlaması gibi...
Bunları olumlu yorumlamak gerekiyor.
Sahur ve iftar arası çok uzun olan bu mevsimin orucu nedeniyle vücudumuz yediklerimizi hazmettikten sonra uzunca bir zaman hazımla meşgul olmayıp enerjiyi savunmaya yani birikintileri vücuttan atmaya ayırıyor.
Dünyadaki en güçlü ilaç bağışıklık sisteminin kendisidir.
Oruç nedeniyle bağışıklık sistemi canlanıyor ve ağrılarla tedavi olacak noktaya doğru sistemi yönlendiriyor.
Ağrılar aslında başlayan tedavinin habercisidir ve bu ağrılara sabreden kazançlı çıkacaktır.
Şunu da söyleyeyim oruçla ortaya çıkan tedaviye dönük ağrılar hastalık dönemi ağrıları gibi sancılı da olmaz. Tatlı tatlı ağrır ve gerçekten bir tedavi olduğunu da size hissettirir.
Devamını oku...
 

DEPRESYONDAN KURTULUŞUN REÇETESİ

e-Posta Yazdır PDF
15 Yıllık Depresyonunu Yenen Adamın Sağlıklı İnsanlara Bile Tavsiye Ettiği 29 Maddelik Kurtuluş Reçetesi


Depresyon herkesin başına gelebilir. Ona kapılıp gitmek bir zayıflık belirtisi olmadığı gibi, ondan kurtulmaya çalışmak da dünyanın en doğal şeyi.

Birisi 15 yıl aralıksız mücadele ettiği depresyonunu yenerken neler yaptığını 29 maddede özetlemiş. Biz de ona kulak veriyoruz.

Elbette asıl yapılması gereken uzman yardımı almak, fakat bunlar da iyi birer destekleyici nitelikte.
Son Güncelleme: Pazar, 18 Kasım 2018 17:37 Devamını oku...
 

TALAK YA DA BOŞANMAK İLE İLGİLİ AYETLER

e-Posta Yazdır PDF

Günümüzde evlilikler ne yazık ki uzun ömürlü olmamakta, kendi aralarında ani kararlar ile evlenen gençler ani kararlar ile boşanma yolunu seçmektedirler.

Ne büyük emeller ile kurulan yuvalar hüsran ile bitmektedir. Birbirlerinin iyi tanımaya, evlilik müessesesi hakkında yeteli bilgisi olmayan gençler hevesatlarına yenik düşmekte ve mutluluk hayali hüsran ile sonuçlanmaktadır.

Halbuki görücü usulü ile insanların her iki tarafı da tanıyıp referans verebildiği, eşlerin her bakımdan birbirlerinin dengi oldukları evlilikler daha uzun ömürlü olmaktadır.

Son Güncelleme: Pazar, 18 Kasım 2018 17:38 Devamını oku...
 

Namazın Edepleri

e-Posta Yazdır PDF

Namazın bazı edebleri vardır. Namaz kılanın kıyam hâlinde secde yerine bakması; rükûda, iki ayağının üst yüzüne bakması; secde hâlinde burnunun iki yanlarına bakması; oturuşlarda kucağına bakması; sağ tarafına selâmda, sağ omuzuna ve sol tarafına selâmda, sol omzuna bakması namazın edeblerindendir. Çünkü bunlardan maksad huşû’ ve güçlüğün terkidir. Eğer güçlüğü terk ederse, gerek kasden yapsın, gerek yapmasın, gözü zikredilen yerlere kayar.

Esnediği zaman ağzını kapatmak da namazın edeblerindendir. Çünkü Resûlüllah (s.a.v.) şöyle buyurmuştur: “Namazda esnemek şeytandandır. Eğer sizden birine namazda esneme gelirse, gücü yettiği kadar menetsin (nefesini tutsun).” (Buhârî, Edeb; Müslim, Zühd; Tirmizî, Edeb)

Son Güncelleme: Pazar, 04 Mart 2018 05:34 Devamını oku...
 

HZ. PEYGAMBER (S.A.V)’E SALAVÂT

e-Posta Yazdır PDF

HZ. PEYGAMBER (S.A.V)’E SALAVÂT

Übeyy b. Ka’b (r.a.) şöyle anlatıyor: Hz. Peygamber (s.a.v.) gecenin üçte ikisi geçtiğinde kalkar: “Ey insanlar! Allâh (c.c.)’ı zikrediniz! Allâh (c.c.)’ı zikrediniz! Sûr’a birinci kez üfürüldü (râcife); bunun arkasından da ikincisi (râdife) gelecektir. Ölüm tüm acılarıyla gelip çatmıştır!” derlerdi. Bir gün “Ey Allâh (c.c.)’ın Rasûlü! (s.a.v.) Ben sana çok salât ü selâm getiriyorum. Duâlarımın ne kadarını size ayırayım?” dedim. “Dilediğin kadarını”buyurdular.“Dörtte birine ne dersiniz?” dedim. “Dilediğin kadarını ayırabilirsin. Ancak ne kadar çok ayırırsan senin için o kadar hayırlı olur!” dediler. Bu kez “Yarısına ne dersiniz?” diye sordum. O (s.a.v.) yine: “Dilediğin kadarını ayırabilirsin. Ancak ne kadar çok ayırırsan senin için o kadar hayırlı olur!”buyurdular. “Üçte ikisine ne buyurursunuz?” dediğimde yine aynı cevabı verdiler. Bunun üzerine “Ey Allâh(c.c.)’ün Rasûlü! (s.a.v.) Bütün dualarımı (salevât getirmek) sana ayırıyorum” dedim. O zaman şöyle buyurdular: “Bu durumda bütün ihtiyaçlarından ve üzüntülerinden kurtulursun. Ayrıca günahların da bağışlanır.”

Son Güncelleme: Cuma, 05 Ocak 2018 14:31 Devamını oku...
 


JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

REKLAMLAR

Web Site Tasarımı

Yönetim Panelli Website Tasarımlarınız için

0532 307 60 09

 

 

İSTATİSTİKLER

OS : Linux c
PHP : 5.3.29
MySQL : 5.6.45
Zaman : 19:42
Ön bellekleme : Etkisizleştirildi
GZIP : Etkisizleştirildi
Üyeler : 4064
İçerik : 937
Web Bağlantıları : 2
İçerik Tıklama Görünümü : 1142694